Depresijos požymiai

Narių vertinimas:  / 7
BlogiausiasGeriausias 

Žinodami pagrindinius depresijos požymius, jūs galite atpažinti šią ligą artimųjų žmonių tarpe ir laiku  suteikti jiems reikiamą medicininę pagalbą.

Paprastas prislėgtumas, liūdesys ir tikroji depresija – tai skirtingos psichologinės būsenos. Atskirti depresiją nuo normalaus liūdesio ar nuovargio būna sunku. Kartais tenka kreiptis į specialistus – psichologą ar psichiatrą, nes tikroji depresija yra liga, kurią būtina gydyti. Todėl svarbu žinoti, kai kuriuos depresijos požymius, kurie leis suprasti ar tikrai jūsų mylimam žmogui depresija.

 Apatija ir negatyvumas – pirmieji depresijos požymiai.

Gyvenimo intereso praradimas, negatyvus nusiteikimas, bloga nuotaika – tai pirmieji depresijos požymiai. Tokiojebūsenoje žmogus jaučiasi „nurašytas“, pradingsta teigiamos emocijos.

Jeigu jūsų mylimas žmogus prarado „gyvenimo skonį“, nustojo juo mėgautis, jums reikia pagalvoti apie reikiamą pagalbą. Charakteringas šios ligos požymis - gyvenimo džiaugsmo praradimas, mėgstamų dalykų atsisakymas, nors ankščiau jam tai teikė malonumą. Pvz: prarado susidomėjimą savo hobiu, atsisako seksualinių santykių, nebendrauja su draugais ir tt.

Beviltiškumas ir viltis.

Dar vienas būdingas depresijos požymis – savo kaltės jautimas. Žmogus nesugeba atsikratyti kaltės jausmo, nes jo gyvenimas eina ne taip, kaip jis norėtų,  ir dėl to kaltina save. Jeigu jūs reguliariai girdite frazes „ man kito nėra pasirinkimo“, „ nieko nėra“, „tai beviltiška“ – jam vystosi depresija. Dėl šios priežasties žmogui gali kilti minčių apie savižudybę, savęs žalojimą. Šiems depresijos simptomams reikia ypatingo dėmesio.

Ašarotos akys...

Kai kurie žmonės yra natūralūs verksniai – ašaros byra savaime, bet kokioje situacijoje ir be priežasties. Tai pasireiškia ir gerais ir blogais momentais- žmogus verkia ir iš sielvarto ir iš džiaugsmo. Depresija paveikia žmogų taip, kad jis  dažnai verkia visiškai be jokios priežasties.

Dugelis psichiatrų teigia, kad geriau verkti, negu laikyti savyje, nes depresija naikina žmogų viduje. Su ašaromis pašalinamos ir neigiamos emocijos, tad liga lengviau praeina.

Miego sutrikimai ir irzlumas.

Neverta manyti, kad depresijos pažymiai yra tik nuolatinė apatija , melancholija ar bevališkumas. Atvirkščiai – dažnai sergantys depresija žmonės būna irzlūs ir neramūs. Hiperaktyvumas ir nesugebėjimas atsipalaiduoti  beimiego sutrikimai liudija progresuojančią depresiją. Nemiga arba nuolatinis mieguistumas, negalėjimas užmigti, atsipalaiduoti – tai ženklas susirūpinti artimo žmogaus psichine sveikatos būkle.

Valgymo sutrikimai

Apetito praradimas ir visiškas atsisakymas valgyti – tipiškas depresijos simptomas. Kai kurie žmonės užmiršta apie valgį, ko pasėkoje atsiranda išsekimas, kuris paaštrina ligos būklę.  Kitas depresijos kraštutinumas susikęs su maistu – tai bulimija- kai pacientas pradeda valgyti viską , be jokių apribojimų.

Atminties problemos ir skausmas

Žmonėms , sergantiems depresija, pasireiškia protinės veiklos pažeidimas, kuris išoriškai suvokiamas, kaip demensija  silpnaprotystė). Pvz: žmogus nebesuskaičiuoja, kiek bus sudėjus  penkis ir trylika, pamiršta savo šuns vardą, neišjungia šviesos išeidami iš buto ir tt.

Galiausiai depresija pasireiškia ir bepriežastiniais skausmais. Pvz; vyrus kankina pilvo diegliai, nepaaiškinamas galvos skausmas ir pykinimas. Pastovūs skundai susiję su skausmu- įspėjimas apie depresijos pradžią.